„Шрек 5“ се отдалечава още – премиерата чак през юни 2027 г.

| |

Новата премиерна дата на „Шрек 5“ е… далеч, далеч напред във времето.

Снимка: Dreamworks 

Universal и DreamWorks Animation отлагат петата част от поредицата – от първоначалния 23 декември 2026 г. за 30 юни 2027 г. Това е второ забавяне на филма, който първоначално трябваше да излезе през юли 2026 г. Студиото не посочва причина, но е факт, че Universal традиционно постига огромни успехи с анимации именно през летните месеци – като хитовите поредици „Аз, проклетникът“, „Как да си дресираш дракон“ и „Супер Марио Bros.: Филмът“.

На новата си дата „Шрек 5“ ще се появи по-малко от седмица след анимацията на Sony „Spider-Man: Beyond the Spider-Verse“. Ако бе запазил декемврийската премиера, филмът щеше да дебютира веднага след „Avengers: Doomsday“ на Disney и шестата част на „Ледена епоха“.

Като част от новия график Universal изтегля напред и друг голям анимационен проект – неназован филм на Illumination, който ще дебютира на 16 април 2027 г., вместо в края на юни.

Снимка: Dreamworks

Майк Майерс, Еди Мърфи и Камерън Диас отново ще се завърнат в приказното кралство Далечно, далечно, за да озвучат Шрек, Магарето и Фиона. Към екипа се присъединява и Зендая. Режисията е поверена на утвърдените за франчайза Конрад Върнън и Уолт Дорн.

„Шрек 5“ ще се появи на голям екран цели 25 години след премиерата на оригинала от 2001 г. – анимация, която преобърна представите за „Щастливия край“, разказвайки историята на неразбран огър и неговата шумна компания от приказни герои. Филмът се превърна в мигновен световен хит с почти 500 милиона долара приходи и стана първият носител на „Оскар“ за анимация. След него излязоха три продължения – „Шрек 2“ (2004), „Шрек Трети“ (2007) и „Шрек завинаги“ (2010), както и двата спин-офа „Котаракът в чизми“.

Автор

Михаела Милева

Тагове

Топ новини и статии този месец

Коментари

Обир по график
6/10 Хаотичен, но с известен чарТра
× Моля изберете жанр

Ще гледат

Последно изгледани