Първият ден на Том Холанд в „Одисея“ започнал с голямо недоразумение

| |

снимка: Getty

Първият снимачен ден с Кристофър Нолан може да е достатъчно напрегнат сам по себе си, но за Том Холанд преживяването на "Одисея" започнало с кратка паника.

Актьорът, който влиза в ролята на Телемах - сина на Одисей, изигран от Мат Деймън - разказва, че първоначално приел честите прекъсвания на Нолан като знак, че режисьорът не е доволен от него и Джон Бърнтал.

Причината обаче нямала нищо общо с играта им. Том Холанд работел за първи път с IMAX камерите, използвани за продукцията, и не знаел, че конкретните филмови касети позволяват заснемане само на около три минути материал, преди да трябва да бъдат сменени.

"Защо постоянно прекъсва? Какво не е наред?" - това си мислел Холанд по време на сцената. По-късно координаторът на каскадите Джордж Котъл му обяснил, че Нолан спира снимките просто защото камерата е стигнала края на филмовата лента.

Тогава актьорът осъзнал, че не става дума за провал в сцената, а за особеност на техниката. За Нолан, който от години снима мащабните си продукции на филм и използва IMAX камери за ключови сцени, подобни паузи са част от работния процес. За актьор, който влиза в този свят за първи път, те очевидно могат да изглеждат доста по-драматично.

Въпреки неувереното начало Том Холанд говори изключително положително за работата си по "Одисея". Наскоро той определи снимачния процес като най-доброто преживяване, което е имал на филмова площадка, и подчерта, че за него е било ценно да наблюдава отблизо начина, по който Кристофър Нолан и продуцентката Ема Томас изграждат продукциите си.

"Одисея" е една от най-очакваните премиери на лятото и ще изведе на голям екран нова интерпретация на класическата история за Одисей и неговото дълго завръщане у дома. Освен Мат Деймън и Том Холанд, в актьорския състав участват Ан Хатауей, Робърт Патинсън, Лупита Нионго, Зендая, Чарлийз Терон, Джон Бърнтол, Елиът Пейдж, Бени Сафди, Миа Гот и Джон Легуизамо.

Филмът тръгва по кината на 17 юли, а участието на Холанд като Телемах ще бъде една от любопитните части от новия прочит на епоса. За актьора това е и рядка възможност да се появи в мащабен авторски проект извън света на Спайдър-Мен.

Автор

Михаела Милева

Тагове

Най-четени

Коментари

Денят на истината
6/10 Мрачни срещи от третия видМног
× Моля изберете жанр

Гледат в момента

Ще гледат

Последно изгледани