Барбaра Стрейзанд (Barbra Streisand)

| | |
Родена
April 24, 1942 - Williamsburg, Brooklyn, New York City, New York, USA

Всички филми на Барбaра Стрейзанд (Barbra Streisand)

Всички филми и роли на Барбaра Стрейзанд (Barbra Streisand)

Актриса - Modern Family(Сериал)(2016) - Barbra Streisand
The Guilt Trip(2012) - Joyce Brewster
Little Fockers: Deleted Scenes(2011) - Roz Focker (uncredited)
Little Fockers(2010) - Roz Focker
Artists for Haiti: We Are the World 25 for Haiti(Музикален видеоклип)(2010) - Barbra Streisand (singing voice)
Meet the Fockers(2004) - Rozalin Focker
Barbra Streisand: The Movie Album(2003) - Barbra Streisand
Barbra Streisand & Vince Gill: If You Ever Leave Me(1999) - Barbra Streisand
Barbra Streisand & Vince Gill: Memory(1999) - Barbra Streisand
Barbra Streisand & Céline Dion: Tell Him(Музикален видеоклип)(1997) - Barbra Streisand
Barbra Streisand & Bryan Adams: I Finally Found Someone(Късометражен)(1996) - Barbra Streisand
The Mirror Has Two Faces(1996) - Rose Morgan
Barbra Streisand: For All We Know(1991) - Barbra Streisand
Barbra Streisand: Places That Belong to You(1991) - Barbra Streisand
The Prince of Tides(1991) - Susan Lowenstein
Barbra Streisand: We're Not Making Love Anymore(1989) - Barbra Streisand
Barbra Streisand & Don Johnson: Till I Loved You(Късометражен)(1988) - Barbra Streisand
Miami Vice(Сериал)(1988) - Pedestrian
Nuts(1987) - Claudia Draper
Barbra Streisand: Emotion(1985) - Barbra Streisand
Barbra Streisand: Left in the Dark(1984) - Lounge singer
Yentl(1983) - Yentl
Barbra Streisand: Woman in Love(1981) - Barbra Streisand
All Night Long(1981) - Cheryl Gibbons
Barbra Streisand: Memory(1981) - Barbra Streisand
The Main Event(1979) - Hillary Kramer
Barbra Streisand: My Heart Belongs to Me(Късометражен)(1977) - Barbra Streisand
A Star Is Born(1976) - Esther Hoffman
Funny Lady(1975) - Fanny Brice
For Pete's Sake(1974) - Henry
The Way We Were(1973) - Katie Morosky
Up the Sandbox(1972) - Margaret Reynolds
What's Up
Doc?(1972) - Judy Maxwell
The Owl and the Pussycat(1970) - Doris
On a Clear Day You Can See Forever(1970) - Daisy Gamble
Hello
Dolly!(1969) - Dolly Levi
Funny Girl(1968) - Fanny Brice

Режисьор: Untitled Barbra Streisand Project
Barbra Streisand: Don't Lie to Me(2018)
Barbra: The Music... The Mem'ries... The Magic!(2017)
Streisand: Live in Concert(2009)
Timeless: Live in Concert(2001)
Barbra Streisand & Bryan Adams: I Finally Found Someone(1996)
The Mirror Has Two Faces(1996)
Barbra: The Concert(1995)
The Prince of Tides(1991)
Putting It Together: The Making of the Broadway Album(1986)
Yentl(1983)

Мини Биография

Барбра Стрейзънд е американска певица, актриса, режисьор и продуцент и една от най-успешните личности в шоубизнеса. Тя е единственият човек, който някога е получавал всички от следните награди: Оскар, Тони, Еми, Грами, Златен глобус, Cable Ace, National Endowment for Arts и Peabody, както и наградата Kennedy Center Honor, наградата за цялостно творчество на Американския филмов институт и наградата Chaplin на Филмовото общество на Линкълн Център.

Родена е в Бруклин, Ню Йорк, през 1942 г. в семейството на Даяна Кинд (с рождено име Ида Росен), певица, станала училищна секретарка, и Емануел Стрейзанд, гимназиален учител. Баща ѝ умира, когато тя е на 15 месеца. Има брат Шелдън и полусестра Рослин Кинд от повторния брак на майка си. Като дете посещава еврейското училище "Бейс Яков" в Бруклин. Отгледана е в семейство от средната класа и израства, мечтаейки да стане актриса (или дори актриса/диригент, както щастливо описва тийнейджърските си години на един от концертите си).

След период като певица в нощен клуб и изпълнителка извън Бродуей в Ню Йорк тя започва да привлича интерес и да има фенове благодарение на оригиналния си и мощен вокален талант. През 1962 г. дебютира на Бродуей в музикалната комедия "I Can Get It For You Wholesale" на Харолд Роме, като получава номинация за наградата "Тони" за най-добра поддържаща женска роля и наградата на нюйоркските драматични критици. През следващата година тя постига голям търговски успех с първите си солови издания на Columbia Records - "The Barbra Streisand Album" (многократен носител на Грами, включително "Най-добър албум на годината") и "The Second Barbra Streisand Album" (първият ѝ златен албум на RIAA); тези албуми, посветени предимно на композитора Харолд Арлен, ѝ носят похвалите на критиката и най-вече признанието на публиката в САЩ. През 1964 г. тя има още един хит на Бродуей, когато пресъздава легендарната бродуейска звезда Фани Брайс в "Funny Girl" на Джул Стайн и Боб Мерил; основната песен на спектакъла, "People", става първият ѝ хит сингъл и тя се появява на корицата на списание Time. След много телевизионни участия като гост в различни музикални и вариететни предавания (като епизод на "Шоуто на Джуди Гарланд" (1963 г.), за който е номинирана за "Еми"), тя подписва ексклузивен договор със CBS за серия от годишни специални телевизионни предавания. Моето име е Барбра (1965 г.) (който печели награда "Еми") и Оцвети ме, Барбра (1966 г.) са изключително успешни.

След кратък сценичен период в Лондон и раждането на сина ѝ Джейсън Гулд (с тогавашния ѝ съпруг Елиът Гулд), през лятото на 1967 г. тя изнася незабравим безплатен концерт в Ню Йорк, "A Happening in Central Park", който е заснет и по-късно излъчен (в редактиран вариант) като специален телевизионен филм; след това отлита за Холивуд за първия си филм, "Funny Girl" (1968), екранизация на сценичния ѝ успех. Филмът, режисиран от Уилям Уайлър, излиза на екран през 1968 г. и се превръща в хит в САЩ и в чужбина, като я прави международна "суперзвезда" и носителка на множество награди, включително "Оскар" за най-добра актриса. След поредица от екранизирани мюзикъли, като "Здравей, Доли" на Джийн Кели! (1969 г.) и "В ясен ден можеш да виждаш вечно" (1970 г.) на Винсенте Минели, тя иска да опита с комедии, в резултат на което се появяват филми като "Совата и котаракът" (1970 г.) и "Какво става, докторе?" (1972 г.). Тя се насочва към драмите и се появяват филмите Up the Sandbox (1972) и класиката The Way We Were (1973), режисиран от Сидни Полак и с участието на Робърт Редфорд. Песента "The Way We Were" (написана от Марвин Хамлиш и Алън Бергман и Мерилин Бергман) се превръща в един от най-големите ѝ хитове и най-запомнящите се и известни песни.

Тя се завръща в телевизията за нов специален филм, замислен като музикално пътешествие, обхващащо много световни музикални стилове - "Барбра Стрейзънд и други музикални инструменти" (1973 г.), след това се връща (по договорни причини) към ролята си на Фани Брайс в продължението на хитовия филм "Смешно момиче" - "Смешна дама" (1975 г.), а на следващата година се оказва един от най-личните ѝ филмови проекти - "Роди се звезда" (1976 г.), един от най-големите хитове на годината, за който печели "Златен глобус" за най-добра актриса и втория си "Оскар" - за песента "Evergreen". Винаги изключително заета в дискографията, средно по един албум годишно през 70-те и 80-те години, тя има поредица от успешни сингли и албуми, като "You Don't Bring Me Flowers" (дует с Нийл Даймънд), "Enough is Enough" (с Дона Съмър), "The Main Event" (от филма "The Main Event" (1979) с приятеля ѝ Райън О'Нийл) и албума "Guilty", написан за нея от Бари Гиб от The Bee Gees, който се продава в над 10 милиона копия по целия свят.


Дебютира като режисьор с музикалната драма Yentl (1983 г.), в която също играе еврейско момиче, принудено да се представя за мъж, за да преследва мечтите си. Филмът получава като цяло положителни отзиви, а красивата музика на Мишел Легран и авторите на текстовете Мерилин Бергман и Алън Бергман се откроява като едно от най-добрите музикални произведения на Стрейзанд. Филмът получава няколко номинации за "Оскар", като печели в две категории, но не е номиниран за най-добър режисьор, което разочарова както нея, така и феновете ѝ, много от които смятат това за най-големия "пропуск" на Академията.

През 1985 г. албумът ѝ "The Broadway Album" постига неочакван успех, печели награда "Грами" и спомага за въвеждането на ново поколение в света на американския музикален театър. През 1986 г. тя изнася незабравим концерт, след 19 години сценично мълчание, "Един глас". Завръща се на екрана в "Nuts" (1987 г.), драма, режисирана от Мартин Рит, в ролята на проститутка, обвинена в убийство, която се бори да не бъде обявена за "невменяема" по време на процеса. През 1991 г. се появява в "Принцът на приливите" (1991), който мнозина смятат за връх в екранната ѝ кариера, в ролята на психиатър, който се опитва да помогне на мъж (Ник Нолте) да открие парченцата от миналия си живот. Филмът получава седем номинации за "Оскар" (но отново НЕ за най-добра режисура), но тя получава номинация от DGA (Гилдията на американските режисьори) за най-добър режисьор. През 1994 г. се завръща на сцената след 27 години за поредица от разпродадени концерти (за телевизионната версия на един от тях печели още една "Еми").

През 90-те години на ХХ век тя чупи няколко лични рекорда: с два албума № 1 ("Back to Broadway" през 1993 г. и "Higher Ground" през 1997 г.) и става единственият изпълнител, постигнал албум № 1 в класациите на Billboard през 60-те, 70-те, 80-те и 90-те години на ХХ век (през 2009 г. тя удължава този рекорд в XXI век с джаз албума "Love is the Answer"). През 1996 г. се снима в третия си филм като режисьор - "Огледалото има две лица" (1996), с Джеф Бриджис и Лорън Бакол. Филмът е с финал "момичето си намери момче", а същото се случва и с нея в реалния живот - на следващата година тя се омъжва за известния телевизионен актьор Джеймс Бролин.

През 2000 г. отново фокусира кариерата си върху концертите ("Безвремие"), а през 2006-2007 г. - с европейско турне. Снима се само в още два филма - поддържаща роля на майка на секс терапевт в комедията на Бен Стилър "Запознай се с Фокърс" (2004) и нейното продължение "Малки Фокърс" (2010), заедно с Дъстин Хофман и Робърт де Ниро. През 2010 г. публикува книгата "Страст към дизайна" и отпразнува приятелството си с Бергманови с цял албум с техни песни - "What Matters Most" (2011), който дебютира в топ 10.

След дълга пауза в снимането на филми, тя се завръща в главна роля за празничния сезон през 2012 г. с филма "The Guilt Trip" (2012), филм за майка и син с участието на Сет Роугън и режисьор Ан Флетчър, и работи по създаването на филмова версия на известния мюзикъл на Жул Стайн "Gypsy". През почти 50-годишната си кариера Стрейзънд допринася за развитието на шоубизнеса по личен и уникален начин, събирайки многобройни почитатели от различни поколения; тя притежава мощен и разпознаваем вокален диапазон, както и бурно и често самоиронизиращо се чувство за хумор, което не ѝ пречи да показва сериозните и драматичните страни на личността си. Силната ѝ политическа вяра в социалната справедливост пронизва професионалната ѝ кариера и личния ѝ живот и тя не се притеснява от това, в което вярва; готовността ѝ да заложи парите си в устата е довела до някои наистина жестоки нападки от страна на много хора, които имат противоположни политически възгледи, но това не я спира да действа според убежденията си. Удостоена е с наградата за хуманитаристика на Кампанията за човешки права, почетна докторска степен по изкуства и хуманитарни науки от университета Брандайс през 1995 г., почетна докторска степен по философия от Еврейския университет в Йерусалим през 2013 г., както и с титлата Командор на Ордена за изкуства и литература, присъдена от правителството на Франция. Тя подкрепя много хуманитарни каузи чрез фондация "Стрейзънд" и от много години е отдаден природозащитник; през 1987 г. дарява катедра по екологични науки и дарява имението си от 24 акра на организацията Santa Monica Mountains Conservancy. Освен това тя е главният основател на Инициативата на Клинтън за климатичните промени. Това усилие обедини консорциум от големи градове по света за намаляване на емисиите на парникови газове. Тя е водещ говорител и набира средства за близки до сърцето ѝ социални и политически каузи и често посвещава приходите от концертите си в полза на програмите, които подкрепя. - И.И. превод

Коментари

Никога повече
7/10 Твърде бързо Твърде яростноПър
× Моля изберете жанр

Гледат в момента

Ще гледат

Последно изгледани