Хей, благодарим ти за подадения сигнал, това е ценно за нас! :)
„Adolescence“ (2025) е психологически трилър, който поставя под въпрос границите между невинността и вината. Когато 13-годишно момче е обвинено в убийството на свой съученик, животът на всички около него – семейството му, терапевтът и водещият разследването детектив – е преобърнат. Докато всеки търси истината, изплуват противоречиви версии, тайни и скрити страхове, които поставят под съмнение не само случилото се, но и самата природа на детството. Филмът е напрегнато изследване на отговорността, доверието и крехката граница между израстването и разрухата.
Държава: Великобритания
Премиера: 13.03.2025 (САЩ)
10/10 – Уау
Не очаквах да е толкова разтърсващо… сценарият е невероятен! Особено третият епизод с психолога – направо оставя без думи.
Актьорската игра е впечатляваща, а темата – изключително важна. Препоръчвам този сериал на всички, които познавам.
Технологиите вече ни заливат до степен, в която цели поколения деца и млади хора стават жертви, заедно с техните неподозиращи родители. А Зукърбърг и останалите „техно братя“ продължават, сякаш нямат никаква отговорност. Този сериал ясно показва, че всички носим вина, защото сме толкова свързани помежду си, че просто няма как да се отрече.