Жива ли е Eleven? Мили Боби Браун разкри защо пази тайната след финала на „Stranger Things“

| |

снимка: Netflix/Courtesy Everett Collection

Наистина ли Eleven е мъртва? Това е въпросът, който феновете на "Stranger Things" обсъждат след финала, но отговорът засега остава заключен между Мили Боби Браун и братята Дъфър.

Актрисата призна, че създателите на сериала са ѝ написали веднага след излъчването на последния епизод. Посланието било ясно: да не казва на никого каква е съдбата на Eleven.

По думите ѝ само тримата знаят цялата истина. Какво ще се случи с тази информация в бъдеще, ще решат братята Дъфър.

Финалът на "Stranger Things" оставя място за различни тълкувания. Майк си представя бъдеще, в което Eleven оцелява след последната битка с Векна в Обърнатия свят, но зрителите така и не получават категоричен отговор.

Точно това раздели и самия актьорски състав.

Дейвид Харбър, който играе Хопър, е убеден, че Eleven е мъртва. Сейди Синк също приема финала като край на историята ѝ и като последно сбогуване с детството.

Но Ноа Шнап не е на това мнение. По време на среща с фенове той директно заяви, че Eleven е жива.

Мили Боби Браун също не крие, че иска да вярва в това. Тя разказва, че когато финалът излязъл, гледала реакциите на зрителите заедно със съпруга си Джейк Бонджови. Повечето фенове явно предпочитат да мислят, че Eleven е оцеляла.

И честно казано, това не е трудно за разбиране.

Eleven беше сърцето на "Stranger Things" още от първия сезон. Тя не е просто момичето със свръхспособности. Тя е герой, който израсна пред очите ни - от уплашено дете, което не разбира света, до човек, готов да жертва всичко за приятелите си.

Но най-силната част от признанието на Мили Боби Браун не е свързана с мистерията около Eleven.

Актрисата споделя, че след края на "Stranger Things" е преживяла тежък период. През януари тя се почувствала потисната и ѝ било трудно да приеме, че сериалът, който е бил огромна част от живота ѝ в продължение на десет години, вече е приключил.

Тогава тя потърсила колегите си, за да изчисти всяко останало напрежение между тях. Искала да е сигурна, че връзките помежду им няма да изчезнат просто защото камерите вече не снимат.

Тя дори им се извинила, ако някога ги е наранила, и им казала, че ги чувства като свои братя и сестри.

Това прави историята още по-човешка. Ние гледахме група деца, които се борят с чудовища, но зад кадър тези актьори наистина израснаха заедно. След десет години "Stranger Things" не е просто сериал за тях. Това е период от живота им, който няма как да бъде заменен.

Според мен точно затова темата за съдбата на Eleven вълнува толкова много хора. Не е само въпросът дали героинята е оцеляла. Феновете не искат да се разделят с нея, защото това означава окончателно сбогуване и с епохата на "Stranger Things".

Дали братята Дъфър някога ще разкрият истината, предстои да разберем. Засега обаче мистерията остава жива, а това може би е най-подходящият край за сериал, който винаги е обичал тайните.

Автор

Михаела Милева

Тагове

Най-четени

Коментари

Денят на истината
6/10 Мрачни срещи от третия видМног
× Моля изберете жанр

Гледат в момента

Ще гледат

Последно изгледани