Уил Юн Лий / Will Yun Lee

| | |
Роден
March 22, 1971 - Arlington, Virginia, USA

Повече за актьора/режисьора

Wikipedia IMDB Видео Снимки

Мини Биография

Уил Юн Лий е роден в Арлингтън, Вирджиния, в семейството на Джонг Джа Лий и Су Уон Лий, които наскоро са емигрирали от Корея. Той е отгледан от близкото и разширеното си семейство и често се мести, като се сблъсква с живота по тежките улици на Бронкс и идиличните хавайски плажове. В тийнейджърските си години живее в района на Сан Франциско с баща си, корейски майстор по таекуондо. Лий също става опитен майстор на бойните изкуства и печели спортна стипендия за Калифорнийския университет в Бъркли.

Докато учи, Лий работи в Азиатския младежки център в Източния залив, където обучава рискови тийнейджъри от кварталите на гетата, които не приличат на тези, които познава като дете в Бронкс. Именно там започва постоянният му ангажимент към младите хора, който продължава да играе важна роля в живота му.

По това време той се интересува сериозно от актьорско майсторство и след като получава роля в "Наш мост", се премества в Лос Анджелис, за да продължи кариерата си. Гост-звездни роли в сериали като "Profiler" и "Brimstone" водят до роля в телевизионния филм "Учениците" за UPN, а скоро след това и в "What's Cooking" и "Witchblade" на TNT.

През 2002 г. е обявен от People за един от "50-те най-красиви хора", което бързо води до високопрофилни роли в "Die Another Day", "Torque" и "Elektra". Снимал се е и в телевизионния сериал "Thief" на FX Network, "Fallen" на ABC Family и е един от главните герои на научно-фантастичната телевизионна драма "Bionic Woman" на NBC.

През ноември 2007 г. той отново е признат от People, този път като един от членовете на техния списък с 15-те "Най-сексапилни живи мъже". Съвсем наскоро се появява в ролята на Санг Мин в пилотния филм на хитовия сериал на CBS "Hawaii Five O".

През август 2010 г. Уил Юн Лий се снима заедно с Мигел Ферер в независимия трилър "Far Away Eyes", който е заснет изцяло на място в Хонконг. - И.И. превод

Коментари

Счетоводителят 2
8/10 Достойно продължение на първия филм!
× Моля изберете жанр

Ще гледат

Последно изгледани