Мarvel продължава да преследва Адам Драйвър, но той отново казва „не“

снимка: Getty Images
Marvel многократно е предлагала роли на Адам Драйвър, но актьорът все още не е открил проект в киновселената, който да го убеди да приеме.
Това разкри президентът на Marvel Studios Кевин Файги. По думите му разговорите с Драйвър вече са се превърнали в своеобразна традиция - студиото организира видеосреща с актьора, обсъжда възможностите и накрая получава учтив отказ.
Файги подчертава, че Драйвър винаги се държи коректно и открито обяснява как се чувства по отношение на предложенията. Нито той, нито Marvel обаче разкриват кои точно герои са били обсъждани.
През последните години името на актьора беше свързвано с няколко големи роли. Сред тях бяха Рийд Ричардс от "Фантастичната четворка" и Доктор Дуум, но тези информации така и не получиха официално потвърждение. В крайна сметка героите бяха поверени съответно на Педро Паскал и Робърт Дауни Джуниър.
По-новите слухове насочват вниманието към подготвяния филм за Х-Мен. В интернет се появиха предположения, че Драйвър може да бъде разглеждан за Магнито или Мистър Синистър. На този етап няма потвърждение, че подобно предложение действително е отправено или прието.
Интересът на Marvel не е изненадващ. Адам Драйвър вече има опит с огромен франчайз благодарение на ролята на Кайло Рен в продълженията на "Междузвездни войни", но през останалата част от кариерата си предпочита разнообразни проекти и работа с режисьори като Ридли Скот, Франсис Форд Копола и Ноа Баумбах.
Продължителните опити да бъде привлечен показват, че Marvel търси не просто популярно лице, а актьор, който може да придаде повече тежест на важен персонаж. Отказите му напомнят и че участието в поредица с дългосрочни договори не е автоматично привлекателно дори за най-известните звезди.
Засега Адам Драйвър не е част от киновселената на Marvel. Вратата очевидно остава отворена, но всякакви твърдения за конкретна роля, включително в новите Х-Мен, трябва да се приемат единствено като слухове.