Благодарим! Сигналът е изпратен и ще бъде прегледан.
Джордж С. Скот / George C. Scott
Снимка: Imdb
Профил и филмография

Филми с Джордж С. Скот: пълна филмография

George C. Scott

Филми, сериали и роли на Джордж С. Скот, подредени по година, IMDb рейтинг и популярност. По-долу ще откриеш и биографична информация и свързани новини.

8 свързани заглавия
1 добавяния в любими
1 327 преглеждания
Филми и сериали

Филмография на Джордж С. Скот

8

Най-новите свързани заглавия са Глория (1999), Тайсън (1995), Злоба (1993), Екзорсистът III: Легионът (1990), Подпалвачката (1984).

Няма заглавия за избрания филтър.

Избери „Всички“, за да видиш наличната филмография.

Архив на участията

Всички роли на Джордж С. Скот

Разширеният списък може да включва филми, сериали, късометражни продукции и други екранни участия. Заглавията, които вече присъстват във Filmitena, водят към подробната им страница.

Отвори пълния списък с роли

Актьор

  • Глория / Gloria (1999) – Ruby
  • Inherit the Wind (1999) – Matthew Harrison Brady
  • Rocky Marciano (1999) – Pierino Marchegiano
  • 12 Angry Men (1997) – Juror #3
  • Country Justice (1996) – Clayton Hayes
  • Titanic (1996) – Captain Edward J. Smith
  • Angus (1995) – Grandpa Ivan
  • New York News (1995) – Ollie Herman
  • Тайсън / Tyson (1995) – Cus D'Amato
  • In the Heat of the Night (1994) – Judge Walker
  • The Whipping Boy (1994) – Blind George
  • Traps (1994) – Joe Trapchek
  • Curacao (1993) – Cornelius Wettering
  • Злоба / Malice (1993) – Dr. Kessler
  • Finding the Way Home (1991) – Max Mittelmann
  • Cartoon All-Stars to the Rescue (1990) – Smoke
  • Descending Angel (1990) – Florian Stroia
  • The Exorcist III (1990) – Kinderman
  • The Rescuers Down Under (1990) – McLeach
  • The Ryan White Story (1989) – Charles Vaughan Sr.
  • Pals (1987) – Jack Stobbs
  • Choices (1986) – Evan Granger
  • The Last Days of Patton (1986) – General George S. Patton Jr.
  • The Murders in the Rue Morgue (1986) – Auguste Dupin
  • Mussolini: The Untold Story (1985) – Benito Mussolini
  • A Christmas Carol (1984) – Ebenezer Scrooge
  • Подпалвачката / Firestarter (1984) – John Rainbird
  • China Rose (1983) – Burton Allen
  • Oliver Twist (1982) – Fagin
  • Taps (1981) – General Harlan Bache
  • The Changeling (1980) – John Russell
  • The Formula (1980) – Barney Caine
  • Hardcore (1979) – Jake VanDorn
  • Movie Movie (1978) – Gloves Malloy
  • Crossed Swords (1977) – Ruffler
  • Острови на течението / Islands in the Stream (1977) – Thomas Hudson
  • Beauty and the Beast (1976) – The Beast
  • Fear on Trial (1975) – Louis Nizer
  • The Hindenburg (1975) – Ritter
  • The Bank Shot (1974) – Walter Upjohn Ballentine
  • The Savage Is Loose (1974) – John
  • Oklahoma Crude (1973) – Mase
  • The Day of the Dolphin (1973) – Jake Terrell
  • Rage (1972) – Dan Logan
  • The New Centurions (1972) – Kilvinski
  • ITV Saturday Night Theatre (1971) – Victor Franz
  • The Hospital (1971) – Dr. Herbert Bock
  • The Last Run (1971) – Harry Garmes
  • The Price (1971) – Victor Franz
  • They Might Be Giants (1971) – Justin Playfair aka Sherlock Holmes
  • Jane Eyre (1970) – Edward Rochester
  • Patton (1970) – General George S. Patton Jr.
  • Mirror, Mirror Off the Wall (1969) – Max Maxwell
  • This Savage Land (1969) – Jud Barker
  • Petulia (1968) – Archie
  • The Crucible (1967) – John Proctor
  • The Flim-Flam Man (1967) – Mordecai
  • Not with My Wife, You Don't! (1966) – Col. 'Tank' Martin
  • The Bible in the Beginning... (1966) – Abraham
  • The Road West (1966) – Jud Barker
  • Bob Hope Presents the Chrysler Theatre (1965) – Captain Vince McGuire
  • The Red Skelton Hour (1965) – Dr. Hardship
  • Доктор Стрейнджлав или Как престанах да се безпокоя и обикнах бомбата / Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964) – Gen. 'Buck' Turgidson
  • The Yellow Rolls-Royce (1964) – Paolo Maltese
  • The List of Adrian Messenger (1963) – Anthony Gethryn
  • Monitor (1962) – Shylock
  • Naked City (1962) – Kermit Garrison
  • The Eleventh Hour (1962) – Anton Novak
  • The Virginian (1962) – Arthur Lilly
  • Ben Casey (1961) – Dr. Karl Anders
  • Golden Showcase (1961) – Lord Henry Wotton
  • Играчът на билярд / The Hustler (1961) – Bert Gordon
  • The Power and the Glory (1961) – The Police Lieutenant
  • Don Juan in Hell (1960) – The Devil
  • Dow Hour of Great Mysteries (1960)
  • Play of the Week (1960) – The Devil
  • Anatomy of a Murder (1959) – Claude Dancer
  • Playhouse 90 (1959) – Juan de la Torre
  • Sunday Showcase (1959) – Dr. Richard Bryan
  • The Hanging Tree (1959) – George Grubb
  • The United States Steel Hour (1959) – Marshal Gulliver
  • Winterset (1959) – Trock
  • Frontiers of Faith (1958) – Pilate
  • Kraft Theatre (1958) – Nicholas Dreydel
  • Omnibus (1958) – (segment)
  • The DuPont Show of the Month (1958) – Jacques
  • The Outcasts of Poker Flat (1958) – John Oakhurst
  • Somebody Up There Likes Me (1956) – Prisoner
  • The Bigelow Theatre (1951)
  • East Side/West Side (1963–1964) – Neil Brock
  • Mr. President (1987–1988) – President Samuel Arthur Tresch

Режисьор

  • The Savage Is Loose (1974) – Director
  • Rage (1972) – Director
  • The Andersonville Trial (1970) – Director

Продуцент

  • The Savage Is Loose (1974) – producer
За личността

Биография на Джордж С. Скот

Джордж Скот е изключително талантлив актьор, звезда на големия екран, сцената и телевизията. Роден е на 18 октомври 1927 г. в Уайз, Вирджиния, в семейството на Хелена Агнес (Слемп) и Джордж Дюи Скот. На осемгодишна възраст майка му умира и баща му, изпълнителен директор в Buick, го отглежда. През 1945 г. се присъединява към морската пехота на САЩ и прекарва четири години в нея, което несъмнено го вдъхновява за образа на генерал Джордж С. Патън години по-късно. Когато Скот напуска морската пехота, той записва журналистика в Университета на Мисури, но актьорската игра го завладява, докато играе в една пиеса там. Казва, че "се е получило нещо подобно на тумбестите вратички в сейфа".

През 1957 г. получава роля в "Ричард III" в Ню Йорк. Пиесата има успех и привлича вниманието на критиката към младия актьор. Скоро започва да получава работа по телевизията, най-вече в преки предавания на пиеси, и получава ролята на хитър прокурор в "Анатомия на едно убийство" (1959). Именно тази роля му носи първата номинация за "Оскар" - за най-добра поддържаща мъжка роля.

Всъщност обаче Джордж и Оскар няма да станат най-добри приятели. Всъщност той смята, че целият процес принуждава актьорите да се превръщат в звезди и че церемонията е нещо повече от "пазар за месо". През 1962 г. той отново е номиниран за най-добра поддържаща роля, този път срещу Пол Нюман в "Развратникът" (1961), но изпраща съобщение с думите "Не, благодаря" и отказва номинацията.

Въпреки това, независимо дали е бил избухлив или просто упорит в мнението си за наградите, това изглежда не му пречи да бъде номиниран в бъдеще. "Анатомия" и "Хъшът" са последвани от интелигентната мистерия "Списъкът на Ейдриън Месинджър" (1963), в която той играе заедно с Кърк Дъглас, Робърт Мичъм и епизодични роли на големи звезди от онова време, сред които Бърт Ланкастър и Франк Синатра. Филмът е задължителен за гледане, режисиран от Джон Хюстън с език дълбоко в бузата.

През следващата година Скот се снима в ролята на генерал "Бък" Търгидсън в комичния антивоенен филм на Стенли Кубрик "Д-р Стрейнджлав или: Как се научих да не се притеснявам и да обичам бомбата (1964). Този филм се превръща в един от любимите му и той често казва, че се чувства виновен, че му плащат за него, тъй като се е забавлявал толкова много. Следва още една комедия - "Човекът Флим-Флам" (1967 г.), в която Скот играе гладко говорещ измамник, който приема чирак, за когото скоро открива, че има твърде много морал.

Следват три години с няколко по-малки телевизионни филма, преди да получи ролята, с която винаги ще бъде идентифициран: гореспоменатия генерал Патън в "Патън" (1970). Това е военен филм, който се появява в края на десетилетието, когато антивоенните протести разтърсват нацията и се превръщат в символ на младежта, недоволна от това, което се очаква от нея. И все пак образът на агресивния военен иконом, създаден от актьора, всъщност предизвиква симпатии към противоречивия герой. Този път той спечели "Оскар", но вместо това си остана вкъщи и гледаше хокей.

Двойка филми, които той прави в началото на 80-те години, са изключителни. Първият от тях е "The Changeling" (1980) - филм, който често е опакован като филм на ужасите, но всъщност е по-скоро свръхестествен трилър. Той играе Джон Ръсел, композитор и професор по музика, който губи съпругата и дъщеря си при трагичен инцидент. Търсейки утеха, той се премества в архаично имение, което не е обитавано от 12 години. Изглежда обаче, че едно детско присъствие споделя къщата с него и се опитва да сподели тайните ѝ с него. Научавайки за миналото на къщата, той открива ужасяваща тайна от много отдавна - тайна, която присъствието не позволява повече да бъде пазена.

След това участва - заедно с млад актьорски състав, съставен от почти неизвестни тогава актьори, сред които Тимъти Хътън, Шон Пен и Том Круз - в напрегнатата драма Taps (1981 г.). Той играе началника на военна академия, която внезапно е определена за унищожаване, когато имотът е продаден на местни предприемачи, които планират да построят апартаменти. Студентите поемат управлението на академията, когато усещат, че редовните канали са затворени за тях.

Скот продължава да се снима във филми, телевизия и на сцената през последните години от живота си (в нощта на смъртта му Бродуей приглушава светлините си за една минута). Сред проектите му са ролята на Ебенизър Скрудж в достойната телевизионна актуализация на "Коледна песен" (1984 г.), прочутото изпълнение на Бродуей на "Смъртта на търговския пътник", гласът на МакЛийч в "Спасители долу" (1990 г.) на Дисни и главните роли в телевизионните римейкове на два класически филма - "12 разгневени мъже" (1997 г.) и "Наследи вятъра" (1999 г.), и това са само някои от тях. След смъртта му похвалите валят, като Джак Лемън казва: "Джордж беше един от най-великите и щедри актьори, които съм познавал", а Тони Рандал го нарича "най-великият актьор в американската история". - И.И. превод
Бързи отговори

Често задавани въпроси

Колко филма и сериала с Джордж С. Скот има във Filmitena?

Към момента с профила са свързани 8 заглавия. Списъкът се допълва при добавяне на нови продукции и роли.

Кои са най-високо оценените заглавия?

Използвай филтъра IMDb, за да подредиш филмографията по рейтинг.

Как да видя най-новите роли?

Подреди по година, за да започнеш от най-новите заглавия.